🎊 Unleash the Sweetness: Join the Jelly Bean Craze!
Brach's Classic Jelly Beans come in a generous 1-pound bulk bag, featuring a wide variety of flavors including popular options like Watermelon and Swedish Fish. Ideal for parties, gifts, and everyday snacking, these jelly beans add a vibrant touch to any occasion, especially Halloween. Enjoy a timeless treat that has delighted candy lovers for generations!
T**Y
Best Beans!!
The jelly beans are fresh and taste amazing. I really like the large bag size. We prefer the original flavors which can be hard to find in stores or over-priced. The price is great for the quantity! 🥰
A**R
Quainty and price
The freshness as always, used to fill Easter 🐇 eggs, for the hunt.What's a hunt with out jelly beans
F**S
Arrived torn open..jelly beans everywhere1
Beans squashed on our street, our porch, my carpet, under my feet. Bag they were packed in was dirty, crushed, with beans smooooshed all over it! No beans i would feel safe eating. They were even stuck in bristles of 2 toilet brushes loosely packed in the same bag. Brushes now only good for a rainbow toilet.
L**N
Good, but I’m not crazy about their size.
These are very good jellybeans, and I do like them.
M**H
Great product
Great product
J**E
So good....
They couldn't get here fast enough 🤣👍
M**E
Big Beans Itty Bitty Bag
You think you know what one pound is until this bag arrives in the mail. Yes, their product picture is extremely misleading but they do say it’s 165 jelly beans. Because we all know what 165 jelly beans look like right? If I did then I’d win that “guess how many jelly beans are in the jar” game at the state fair. So, my advice is take your expectations based on the picture and adjust it down by 75%.These are bulk jelly beans. As in a company bought a large amount of Brachs Jelly Beans and then divided them up in bags, slapped a label on it, and resold it to us. I have no issue with this just be aware that these do cost more. It would be cheaper to buy Brachs directly, if you can find them. Basically we are paying convenience store prices here.One positive is that they are fresh and taste great. I wouldn’t buy them again but I’m glad that I satisfied my craving this time.
L**B
Take note.... 1lb of JB's is small. not worth the price charged here
Okay. two stars because the description is correct. BUT take notice people. 1lb pound is not very big, and def not close to worth over 10 dollars that I paid. This is on me, I should have looked at the reviews. I hope you do and find a better deal. one pound of jelly beans is worth $3.
Trustpilot
2 weeks ago
1 day ago